דוח אמ”ן: נדרש טיפול ייעודי להתפשטות הקורונה בבת ים


אמ”ן: ירידה בקצב התחלואה ביישובים הבדואיים בנגב
צילום: לע”מ

טבריה, אלעד, בת ים, אשדוד וערערה בנגב מצריכות טיפול ייעודי על מנת להיאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בתחומן – כך טוען דוח מרכז המידע והידע של אמ”ן המתפרסם הבוקר (שישי).

לטענת הדוח, רשויות אלה הן המוקדים הפעילים המשמעותיים ביותר של המגיפה ביממה האחרונה. בנוסף, הדוח טוען כי בבני ברק נדרשות פעולות הסברה, בידוק ואכיפה של הבידוד, וכי נתונים מדאיגים נרשמו גם באור יהודה, לוד, ביתר עילית וחורה.

הדוח מצביע גם על ירידה בתחלואה במגיפה ביישובים הבדואיים בנגב. לאורך השבוע האחרון זוהו 143 חולים חדשים בישובים הללו (לעומת 156 חולים שזוהו בשבוע שלפני כן). עם זאת, שיעור החולים המאומתים שהתגלו בבדיקות עדיין גבוה – 6.4% מהבין הנבדקים אובחנו כשחולים (לעומת 6.5% בשבוע שעבר). הדוח מצביע על ערערה ורהט כעל מוקדי התחלואה המשמעותיים מבין היישובים, ומזהיר מעלייה בתחלואה גם בחורה וכסייפה. עם זאת, הדוח מציין כי המצב בלקיה, תל שבע ושגב שלום “טוב בהרבה” מבשאר היישובים.

על פי הנתונים העולים מהדוח, שיעור החולים המאומתים שאובחנו אתמול כתוצאה מהבדיקות עמד על 2.74%, שיעור דומה אם כי נמוך במאית האחוז מהשיעור ביום הקודם. 60% מהחולים החדשים הם בני מתחת ל-40.מקור

DEMOS BUY