בניסיון למנוע את ההפגנה: נתניהו צפוי להיפגש עם העצמאים


בניסיון למנוע את ההפגנה מחר: נתניהו צפוי להיפגש עם נציגי העצמאים
עריכה: ירדנה עובדיה פוקס

(בווידאו: נתניהו מציג את תכנית הסיוע למשק, אמש)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיפגש היום (שישי) אחר הצהריים עם נציגי העצמאים, זאת במטרה למנוע את ההפגנה הגדולה שמתוכננת מחר בערב בכיכר רבין בתל אביב. נתניהו, שהציג אתמול את תכנית “רשת הביטחון לקורונה”, ייפגש עם מארגני המחאה רועי כהן ותומר מור, מסעדנים ונציגים נוספים שקובלים על אופן הטיפול של הממשלה במשבר הכלכלי בעקבות מגיפת הקורונה.

נציגים מלשכת ראש הממשלה החלו כבר אתמול לפנות אל מארגני המחאה במטרה לעצור את ההפגנה. “אומרים לנו הרבה דברים אבל בעיקר מנסים להסביר לנו שזה מאוד מסוכן ברמת הקורונה לקיים את ההפגנה”, אמרו מארגני ההפגנה בשיחה עם 📌 NEWS.

אולם, הם מבטיחים כי לא שינו את התכניות לצאת ולמחות בשבת: “בינתיים ההכנות בכיכר רבין בעיצומן”. לדבריהם, “יש ראשי ארגונים שמרוצים מהתכנית הכלכלית, חלק אחר לא מרוצה, אבל המשותף לכולם הוא חוסר האמון בממשלה וההבנה שמה שהובטח לא יתקיים בזמנים ובכלל לא במהות שלו, ומתוך זה אנחנו לא מתכוונים לבטל את ההפגנה ביום שבת”.

רועי כהן, יו”ר להב (ארגוני העצמאים והעסקים בישראל) ומראשי המחאה, הסביר כי הוא מקווה שיהיו לפגישה תוצאות. “אנחנו נקראנו לפגישה אצל ראש הממשלה כדי להציף את הבעית והליקויים שיש בתכנית שבה עשרות אלפי אנשים נופלים בין הכסאות. אני מאוד מקווה שנלבן את הדברים האלה. כרגע ההפגנה מתקיימת, אנחנו נמצאים בהליך הידברות. מה שיחליטו כל הארגונים בסוף זה מה שיקרה”.

העצמאים מתכוונים להפגין בשבת החל מהשעה 20:30 תחת הקריאה לשחרור כספי הפיצויים שהובטחו לעצמאים בעקבות משבר הקורונה והסדרה ויצירת ודאות קדימה, כדברי המארגנים. לרגל ההפגנה וכאקט מחאתי-סולידרי, החליטו האיגודים שמייצגים את הברים, המועדונים והמסעדות לסגור את דלתות העסקים החל ממחר בשעה 20:00 בערב.מקור

DEMOS BUY