קורונה: 1,414 אובחנו ביממה האחרונה, מספר המתים – 406


קורונה – עדכון יומי: 1,414 אובחנו ביממה האחרונה, מספר המתים – 406
צילום: לע”מ

(בווידיאו: דיון השרים בהגבלות חדשות בעקבות העלייה בתחלואה, בשבוע שעבר)

משרד הבריאות עדכן הבוקר (ראשון) כי 1,414 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה החולפת. בכך עלה מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-49,575. אתמול התקבלו תוצאות עבור 18,004 בדיקות, כשאחוז החיוביים לנגיף הוא 7.9%. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכוני משרד הבריאות הבאים.

מספר החולים הפעילים הוא 27,729. בבתי החולים מאושפזים 649 חולים, מתוכם 62 מונשמים ו-238 חולים קשה. נכון להיום מתו 406 בני אדם מנגיף הקורונה בישראל.

אתמול אובחנו 1,595 בני אדם בקורונה. מספר הבדיקות היה 25,033, מתוכן 7% חיוביות לנגיף.

בהמשך היום, ועדת הקורונה צפויה להתכנס כדי לדון בהחלטה על סגירת חדרי הכושר, שהתקבלה על ידי הממשלה בסוף השבוע. זאת, בהמשך למגבלות נוספות שנכנסו לתוקף בימים האחרונים, בהן הגבלת התכנסויות והתקהלויות במקומות פתוחים בהשתתפות של עד 20 בני אדם, או התקהלות של עד עשרה אנשים במקומות סגורים.

עוד הוחלט כי חדרי האוכל הפעילים ייסגרו במקומות העבודה, למעט איסוף עצמי, וכי מספר השוהים במסעדות ובחדרי אוכל בבתי מלון יוגבל ל-35% מהתפוסה המרבית המותרת. כמו כן, תצומצם קבלת קהל במשרדי ממשלה ונוכחות העובדים ל-50% וחדרי הכושר והסטודיו ייסגרו, למעט פעילות של ספורט תחרותי.

הממשלה אישרה גם הגבלות נוספות בסופי השבוע, שבמסגרתן ייסגרו חנויות, קניונים, שווקים קמעונאים, מספרות, מכוני יופי, ספריות, גני חיות, פינות חי, מוזיאונים וחללי תצוגה, בריכות, אטרקציות תיירותיות ורכבל. עוד החליטו השרים כי חופי הים יישארו פתוחים עד לסוף השבוע הקרוב, אז ייסגרו ולא תותר כניסה אליהם.מקור