אחרי חודשים ללא קורונה: מקרה מוות ראשון מהנגיף בוויטנאם


האדם הראשון שמת מהנגיף במדינה הוא גבר בן 70 מהעיר דה נאנג. וייטנאם, שזכתה לשבחים בעולם בעקבות מאבקה המוצלח במגיפה ורשמה מאה יום ללא נדבקים, מתמודדת כעת עם התפרצות מחודשת בשטחה

רויטרס

בווידאו: מקרים חדשים של קורונה בוויטנאם (צילום: רויטרס)

וייטנאם רשמה את מקרה המוות הראשון מנגיף הקורונה בשטחה – כך מסרה היום (שישי) סוכנות הידיעות הרשמית במדינה. על פי ההודעה, חולה קורונה בן 70 מת בעיר הנופש דה נאנג. מקרה המוות הראשון מקורונה מגיע לאחר שוייטנאם זכתה לשבחים ברחבי העולם על מאבקה במגיפה ובלימת ההתפשטות.

המדינה, שמונה 96 מיליון תושבים, רשמה מאה יום ללא חולים מאומתים חדשים, לפני ששורת מקרי הידבקות ממקור שאינו ידוע אובחנו בדה נאנג לפני כשבוע.

בדיקות קורונה לתושבי העיר דה נאנג, השבוע (צילום: רויטרס)

משרד הבריאות במדינה הודיע כי ביממה האחרונה אובחנו 82 בני אדם כחיוביים לקורונה, מתוכם 26 שנדבקו מחוץ לוייטנאם. בכך, עלה מספר נשאי הנגיף במדינה ל-546 בני אדם. על פי הרשויות במדינה, עד כה נערכו בדיקות ל-21,732 תושבים, מתוכם 21 אלף נמצאו שליליים לנגיף.

בעקבות ההתפרצות המחודשת, הוטלו מגבלות על התושבים. בבירה האנוי נאסרו התקהלויות גדולות, ונסגרו הברים ומועדוני הלילה. היום הורחבו המגבלות, ונסגרו גם דוכני האוכל ברחובות ומועדוני הקריוקי. הרשויות הודיעו כי המסעדות והמרכולים יישארו פתוחים לקהל, אך הוא מחוייבים לפעול לפי הנחיות הריחוק החברתי.

עוד ב📌 NEWS

וייטנאם חיסלה את הקורונה. אחרי 3 חודשים, היא הופיעה שוב

לכתבה המלאה

על פי משרד הבריאות הווייטנאמי, מקרי ההידבקות האחרונים קשורים לשלושה בתי חולים ושתי מרפאות בדה נאנג. ארבעה מהמרכזים הרפואיים בעיר נמצאים כעת תחת סגר בשל מקרי ההידבקות בקורונה, והרשויות בדה נאנג מקימות בית חולים שדה שיכיל כאלף מיטות, על מנת להקל על העומסים.מקור