מפקדת צה”ל למלחמה בקורונה: גיוס אלף אזרחים


שר הביטחון בני גנץ הנחה את סגן הרמטכ”ל אלוף איל זמיר להציג בפניו עד לשבוע הבא את התכנית להקמת מפקדת צה”ל למלחמה בקורונה, שתסייע לפרויקטור, פרופ’ רוני גמזו, במערכה לגדיעת שרשרת ההדבקה בנגיף. לפי עקרונות הפעולה שהגדיר שר הביטחון לצה”ל, תוצב המפקדה תחת מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין במחנה ברמלה.

המפקדה תחולק לארבעה אגפים נפרדים. הראשון יכלול את חמ”ל אגמים של פיקוד העורף, שיודע להציג שכבות מידע שונות ולנתח נתונים בזמן אמת במצבי משבר וחירום, באופן שייעל את ניתוח תמונת המצב. אגף שני יהיה אמון על ניהול בתי המלון של חולי הקורונה, בעוד השלישי יעסוק בחקירות האפידמיולוגיות. האגף האחרון יעסוק בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות ביישובים, כפרים וערים מהמגזר הערבי והחרדי, וכן יעסוק בפועלים הזרים בדרום תל אביב. זאת, מאחר והם מחייבים מענה ממוקד בשפה, הבנה תרבותית והכרה של מוקדי כוח.

“הקשר עם הרשויות המקומיות הוא קריטי להצלחה של המהלך”, אמר גורם ביטחוני. “אין כוונה להחליף אותן אלא להסתייע בהן”. כחלק משיתוף פעולה זה, פתרון ייחודי ניתן למאות תושבים במזרח ירושלים, לאחר שמשרד הביטחון והעירייה פתחו בית מלון לקורונה בעיר בניהול העירייה ולא הצבא.מקור