פרופ’ גמזו: לא ניתן לשנות את ההחלטות על מגבלות בשליפות


פרופ’ גמזו אמר כי יש לבצע שינויים בהתאם לאסטרטגיה כוללת ולא כחלק מרצף של “החלטות נמהרות ומידיות”. זאת, ברקע החלטת הממשלה להשאיר את הגבלות הסופ”ש זה השבוע השלישי ברציפות, וכוונת בעלי העסקים להשאיר אותם פתוחים על אף האיסור. שאשא ביטון: מכה אנושה לעסקים

הפרויקטור למאבק בקורונה, פרופ’ רוני גמזו, אמר היום (שישי) יש לבצע שינויים הנדרשים בהגבלות שהוטלו על המשק בהתאם לאסטרטגיה כוללת ולא כחלק מרצף של “החלטות נמהרות ומידיות”, זאת לאחר שהממשלה החליטה להשאיר את הגבלות סוף השבוע והקריאות להסרתן.

“בימים האחרונים אני מקבל פניות ובקשות רבות הנוגעות לביצוע שינויים במתווה ההגבלות במשק”, אמר גמזו. “בקשות אלו, בחלקן הגדול, הן נכונות ומוצדקות, המבוססות על המצוקה האמיתית אליה נקלעו אזרחים, עצמאים וחברות עסקיות. אני קשוב לכל הבקשות, לומד אותן לעומק ובוחן היטב את המשמעויות שלהן”.

עוד ב📌 NEWS

מרד הרשתות ומרכזי הקניות: ניפתח בשבת – למרות ההגבלות

לכתבה המלאה

“קשוב לכל הבקשות”. גמזו מציג את תכנית “מגן ישראל” (צילום: עמוס בן גרשום/לע”מ)

עם זאת, טען כי שינוי ההגבלות לא יכול להיעשות בפזיזות. “הרצון האמיתי לסייע ולבצע את התיקונים והשינויים הנדרשים אינו יכול להתממש בצורה של החלטות נמהרות ומיידיות”, אמר. “הדרך היחידה לספק מענה נכון, מקצועי וראוי לציבור הישראלי, מחייבת שיקול דעת, בחינת חלופות והצגה סדורה של ההחלטות לציבור, תוך שקיפות מלאה והסברת המשמעויות”.

לדבריו, “המגבלות בתחומי המשק השונים אינן משקפות סדרה של צרכים ובעיות נקודתיות, אלא צריכות לבטא אסטרטגיה כוללת, הכורכת את ההשפעות ההדדיות ואת מכלול היבטים הנגזרים מהן, גם במישור הבריאותי, גם במישור הכלכלי וגם במישור החברתי”

“פועלים מתוך רצון לשקם את האמון הציבורי”. תל אביב, אתמול (צילום: מרים אלסטר/פלאש 90)

בהמשך, הדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה בין מקבלי ההחלטות לתושבים. “כפי שהבטחתי לציבור עם הצגת תוכנית ‘מגן ישראל’, אנו פועלים מתוך רצון לשקם ולחזק את האמון הציבורי, ולהטמיע חוזה חדש בין הממשלה לאזרחים. הדרך לכך אינה עוברת בסדרת החלטות נמהרות ושליפות מהרגע להרגע”, הבהיר.

“אני קורא לכולנו להתאזר בסבלנות, לעבוד בשיתוף פעולה ותוך שיקול דעת. אני משוכנע כי רק בדרך זו נוכל לעלות במהרה על דרך המלך במאבק במגיפה, להעניק לציבור כולו ביטחון ואופק לחיי שגרה, ולהבטיח את השבת הביטחון הכלכלי והחברתי לו מצפים אזרחי ישראל”, הוסיף.מקור