עסקים נפתחו למרות המגבלות, הקהל נותר מבולבל


ברחבי הארץ בחרו בעלי עסקים להמשיך בשגרה, על אף הגבלות הקורונה האוסרות את פעילותן בסופי השבוע. בכמה מקרים הגיעו שוטרים לחנויות וקראו להם לסגור ולא להסתכן בקנס וזימון לשימוע. “אנשים לא יודעים אם פתוח או לא, בשביל החנויות הקטנות זה גזר דין מוות”

בווידאו: חנויות פתוחות במתחם צומת ביל”ו (מערכת 📌 NEWS)

יממה לאחר הכרזת מרד הרשתות ומרכזי הקניות, ברחבי הארץ היו מי שפתחו היום (שבת) את העסקים על אף הגבלות הקורונה האוסרות זאת, לעומת אחרים שהביעו חשש. הבעלים של רשת פקטורי 54, יוסי איראני, שפתח את חנויותיו, סיפר כי הוא יודע על חנויות רבות שפתוחות בנמל תל אביב ובאילת, אולם התנועה בהן נמוכה כי רבים מהאנשים חושבים שהמתחמים סגורים.

בכמה מקרים נתקלו בעלי העסקים באכיפה משטרתית. מנהל רשת חנויות אופנה גדולה סיפר כי “חמישה שוטרים הגיעו לחנות, אמרו לנו אתה מפר צו של משרד הבריאות, אתה צריך לסגור, אם אנחנו מגיעים אלייך בסיבוב הבא שלנו אם אתה לא סוגר תקבל קנס, זימון לשימוע וצו”.

המרכז המסחרי בגן שמואל, היום (צילום: שלומי גבאי)

עם זאת ובהתאם למרד עליו הכריזו, לא כל החנויות ממהרות לסגור. “דיברתי עם ההנהלה ויש הוראה להשאיר את החנויות פתוחות”, המשיך. “אנחנו כוח גדול יחד עם החנויות של הראל ויזל, אבל החנויות הקטנות בשבילן 5,000 שקלים זה גזר דין מוות. בינתיים הם סגרו והם בתוך החנוית מחכים לראות מה יקרה ואם אפשר יהיה לפתוח”.

הבעלים של חנות “Nyou” במרכז המסחרי בצומת ביל”ו, יעקב פרץ, אמר כי חמישה שוטרים הגיעו למקום וביקשו מהחנויות לסגור. לדבריו, “אנחנו הונחינו לא להתעמת עם השוטרים ובמידה שקורה כזה דבר פשוט לסגור”.

עוד ב📌 NEWS

מרד הרשתות ומרכזי הקניות: ניפתח בשבת – למרות ההגבלות

לכתבה המלאה

הלקוחות מבולבלים. המרכז המסחרי BIG באשדוד, היום

כוחות משטרה לעתים מגיעים לבקר, אך דווקא הקהל הצביע ברגליים. “הקהל סופר מבולבל, אנשים לא יודעים אם כן פתוח או לא פתוח, אנשים מגיעים מהוססים”, תיאר ערן, אחד ממנהלי החנויות ברשת של איראני. “גם אם המשטרה לא תסגור את המקום אנשים ממילא חושבים שהכל סגור. בכל מקרה השבת הזאת תהיה שבת של 30% במכירות משבת רגילה. אני מבחינתי חשוב לי המכירות, אבל גם חשובה לי המחאה”.

ערן המשיך וטען כי לא ראה נוכחות של שוטרים במתחם ביל”ו. “עודכנתי ששוטר מסתובב פה במתחם אבל אני לא ראיתי אותו. חלק אומרים שהוא רק מזהיר חנויות וחלק אומרים שנותן דוחות. זה בינתיים מרגיש כמו שמועות. אני כרגע עומד בכניסה לחנות ונתנהל בהתאם ברגע שיגיע מישהו אלינו”.מקור

DEMOS BUY