זוהה על ידי השכן: הפרטים על תקרית הקורונה במלון באילת


חקירת האירוע העלתה כי החולה ששהה ב”קלאב הוטל” אילת ערך קניות ושהה בחופי הים במהלך חופשתו. הוא חתם על הצהרת בריאות בכניסה למלון, ואותר רק 16 שעות לאחר מכן על ידי תושב היישוב בו הוא גר. הנהלת המלון: “היה צריך לקבל עונש מאסר, זה לא מתקבל על הדעת”

הודעת עיריית אילת לשמור על הנחיות הקורונה בחוף (צילום: עיריית אילת)

חולה הקורונה שאותר במלון “קלאב הוטל” באילת שהה במקומות שונים בעיר מלבד בריכת המלון במהלך חופשתו, בהם קניון וחופי ים – כך עולה היום (ראשון) מחקירת המשטרה. עוד עלה מהחקירה כי טרם כניסתו למלון בערב יום שישי יחד עם משפחתו, נדרש לחתום על הצהרת הבריאות, בה נכתב כי אינו חולה ולא היה בקרבת אדם אחר שאובחן בנגיף.

16 שעות שלמות הסתובב החולה ברחבי העיר. הוא הגיע באזור השעה 19:00 בערב, וזוהה על ידי אחד מתושבי היישוב בו הוא גר רק ב-11:00בבוקר למחרת. אותו תושב, ששהה גם הוא במלון “קלאב הוטל”, דיווח לאנשי המלון על הימצאו של החולה המאומת. ההנהלה העבירה את פרטי האירוע למשטרה מיד עם קבלת המידע.

אותר 16 שעות לאחר הגעתו. מלון “קלאב הוטל” אילת

החולה נקנס בחמשת אלפים שקלים והורחק יחד עם משפחתו מהעיר. עם קבלת הדיווח שוטרי היס”מ הגיעו לחדרו במלון כשהם בחליפות מיגון, והודיעו לו כי הוא מפר את צו “בריאות העם” ועליו לעזוב מיד ולחזור למקום הבידוד שנקבע בביתו ביישוב בצפון הארץ.

יו”ר “קלאב הוטל”, ד”ר רוני פיבקו, מסר כי “הלקוח הגיע ביום שישי בערב. למחרת הודיעו לנו שישנו חשד שהוא היה חולה. בשעה 12, שעה לאחר מכן, הוא לא היה במלון. עשינו את כל הבדיקות הנדרשות”. לטענתו, “היה צריך לתת לו שישה חודשי מאסר ולא את הקנס של 5,000 השקלים למען ייראו וישמעו. זה לא מתקבל על הדעת שאדם שהוא חולה יגיע למקום ציבורי ויש חשש שידביק אנשים”.

עוד ב📌 NEWS

חולה קורונה נקנס והורחק מאילת לאחר שנפש עם משפחתו במלון בעיר

לכתבה המלאה

חתם עם כניסתו. הצהרת הבריאות של החולה

ברקע התקרית, משרד הבריאות עדכן כי 625 בני אדם אובחנו בקורונה מיום שבת בבוקר. בכך עלה מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-72,315. יצוין כי אתמול התקבלו תוצאות עבור 7,405 בדיקות בלבד, כשליש ממספר הבדיקות ביום שקדם לו, כשאחוז החיוביים לנגיף הוא 8.4%. נתוני הבדיקות ותוצאותיהן אינם סופיים ועשויים להשתנות בעדכוני משרד הבריאות הבאים.

מספר החולים הפעילים הוא 26,153. בבתי החולים מאושפזים 771 חולים, מתוכם 96 מונשמים ו-340 חולים קשה. נכון להיום מתו 531 בני אדם מנגיף הקורונה בישראל.מקור