מחאה ובתי כנסת במחלוקת: קבינט הקורונה ידון בהידוק הסגר


משרד הבריאות עדכן הבוקר כי 6,923 בני אדם אובחנו בקורונה ביממה החולפת – שיא במספר המאובחנים היומי מאז פרוץ המגיפה בישראל. בכך, עלה כי מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-200,041. אתמול התקבלו תוצאות עבור 61,165 בדיקות, כשאחוז החיוביים לנגיף הוא 11.7%. מספר החולים הפעילים הוא 54,322. בבתי החולים מאושפזים 1,341 חולים, בהם 634 חולים קשה, מתוכם 171 מונשמים. נכון להיום מתו 1,316 בני אדם מנגיף הקורונה בישראל – זינוק של 24 מקרי מוות מאז אתמול.

שר הפנים אריה דרעי הביע נכונות לסגור את בתי הכנסת אם יבוטלו ההפגנות, ואף איים להתפטר אם יוחלט על הטלת מגבלות רק על התפילות ולא על המחאה. לדבריו של יו”ר ש”ס, לא תהיה לו בעיה לעמוד מול הציבור החרדי ולשכנע כי פיקוח נפש דוחה גם יום כיפור, אך הוסיף: “אבל אני לא יכול להבין איך הפגנות כן ותפילות לא. איך אפשר להסביר את זה לציבור חרדי שבשבילו תפילה ביום כיפור זה הדבר הכי חשוב”.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא להשוות את ההגבלות בשני התחומים. נתניהו תיאר את קיומן של ההפגנות, שנערכות מדי שבוע מול מעונו וביתו הפרטי בקריאה להתפטרותו, כ”פארסה”. ראש הממשלה אמר כי “כל הציבור נדרש לקיים הגבלות ורק קבוצה של מפגינים מוחרגת מהכלל. מותר ללכת לכותל רק אם אתה גר במרחק אלף מטרים משם, אבל לבלפור אפשר להגיע מכל רחבי הארץ. בכותל מותר רק בקפסולות של 20 ובהפגנות הכול מותר”.מקור

DEMOS BUY